Medievistica Forum

Forumul medieviştilor din România
Acum este Noiembrie 19, 2017, 04:25:35 PM

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Februarie 03, 2010, 03:22:42 AM 
Neconectat
Hero Member

1.

1. Am tot primit vesti de la @RoMaria (vide membri biserici/forum) ca nu reuseste sa intre dupa ce a incercat sa se inregistreze si logging-ul nu functioneaza nici cu slujbe..
A incercat, asa cum ar dori de fapt, sa se inregistreze pe doua, sau TOATE 3 forumurile, intrucat aceste forumuri nu comunica direct intre ele..
Scrieti-i va rog un mesaj (email-ul dansei pe biserici/forum) ce sa faca...
Am crezut ca este un caz special si eventual nu stie...
dar acum am primit o veste de la un tanar sibian care scrie ca incearca de un an de zile sa se inscrie pe forumuri..cu toate variantele posibile....incercand nume diferite..&tc. nu reuseste.

2. Pe de alta parte observ si eu cu ingrijorare atacul de SPAM imens si masiv pe aceste forumuri.. zi-de-zi apar zeci de nou-inregistrati membri fictivi, sistem Utetuadaq ultimul pana acum, sau alte nume ciudate, ,din Afghanistan pana in Mosambic sau (atentie!) OLANDA, purtatori de mesaje de la v.i.a.g.r.a. pana la milionul picat din cer daca deschizi ce dau ei pe acolo... imi inchipui ce lucru au zi-de-zi moderatorii...
Banuiesc, nu stiu, ca s-au introdus filtre automate...care sa reduca sau elimine SPAM-ul...
Numai ca acestea lucreaza ORBESTE, ca toate masinile stupide si reduse la comanda primita...numite Computer... (vedeti cum l-am dus de nas cu medicamentul-minune despartind literele prin puncte?..si pe de alta parte blocheaza toate flexiunile verbului a p.o.r.n.i. pe care il suprapune cu p.o.r.n.o.).

3. Presupun: aceste atacuri de SPAM pot fi oprite, sau cel putin masiv diminuate daca noii membri se inregistreaza cu NUMELE REAL...sau daca se introduce o casuta cu litere-aleator-schimbate ce trebuiesc copiate...nu stiu cum se numeste chestia...

4. atrageti-le special atentia sa codifice parola de intrare cu cel putin o litera mare (MAJUSCULA) in text si cel putin O CIFRA..altfel se pare ca nu este acceptat codul, dar ei raman aiurea inregistrati...si totodata blocati...

5. Propun sa reinstaurati DE ACUM INCOLO regula veche cu inregistrarea cu NUMELE REAL..altfel nu scapam de SPAM asa usor, dar pentru a nu deveni ei si implicit pagina respectiva de forum mierea pentru mustele-de-spam-depunatoare ...email-ul personal sa fie dat, normal, dar ASCUNS...(deci numai membrii inregistrati sa-l poata citi, dupa logging-ul personal, sunt destui in NET care aduna email-adrese ptr. baza-de-date a bancilor din lume, e una din cele mai rentabile afaceri).

(Membrii de pana acum raman cu inregistrarea pe statu-quo...aici nu sunt probleme parca)...

6. Alfel ramanem o bisericuta inchisa ptr noi...

7.Fiindca mesajul meu aduce ca exemplificari date destul de sensibile referitoare la cei ce doresc sa fie membri si nu reusesc, dupa ce am confirmarea aici ca s-a luat la cunostinta, voi sterge info involuntara dar necesara in ceea ce-i priveste..asa ca nici-o grija...nu ramane firma afisata...

Georg Schoenpflug von Gambsenberg

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2