Medievistica Forum

Forumul medieviştilor din România
Acum este Noiembrie 20, 2017, 09:33:40 AM

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sondaj de opinie
MesajScris: Martie 28, 2008, 04:37:09 PM 
Una dintre regulile acestui Forum este de a ne inregistra cu numele adevarate. Majoritatea ati inteles si va multumesc pentru acest lucru. Sunt cativa care par mai deosebiti, gen "Paharnicu", "Ciobanu Valah" etc. Ei sunt cei care m-au determinat sa lansez acest sondaj de opinie la care va rog sa participati.

Cu stima,
Vasile Mizgan - administratorul Forumului

Sus

Subiectul mesajului: Re: Sondaj de opinie
MesajScris: Aprilie 10, 2008, 01:48:46 PM 
Neconectat
Sr. Member

Mă explic.
Nu mă deranjează nici un nume convenţional, abreviat sau de "anonim" atât timp cât el se înscrie într-o decenţă de exprimare. Cât timp respectul faţă de celălalt este admis, admit şi eu forma mascată de semnare.
Este, de fapt, un forum-ist corect faţă de ceilalţi. Că nu îşi doreşte numele, e problema lui.
Ce facem cu cei care pledează pentru afişarea numelor, dar, de fapt, nu-şi folosesc numele în nici un fel? E ca şi când nu ar fi? Nu! Sunt doar cititori cuminţi sau fără opinii. Şi ei trebuie să fie sănătoşi, ca şi restul!
Dar, închei eu, forum-ul ar trebui să strângă opinii, nu tăceri.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Sondaj de opinie
MesajScris: Februarie 03, 2010, 05:04:51 AM 
Neconectat
Hero Member

3.

Vasile scrie:
Una dintre regulile acestui Forum este de a ne inregistra cu numele adevarate. Majoritatea ati inteles si va multumesc pentru acest lucru. Sunt cativa care par mai deosebiti, gen "Paharnicu", "Ciobanu Valah" etc. Ei sunt cei care m-au determinat sa lansez acest sondaj de opinie la care va rog sa participati.

Cu stima,
Vasile Mizgan - administratorul Forumului

Sunt de fapt intr-o dilema..nu ma intereseaza cei ce au facut-o deja...
de aceea nu raspund la sondaj..
Si de fapt, personal imi este egal...
DAR ceea ce intereseaza...SPAM si SPY...or nickname acceptat si lasat sa intre...aduce spam...trebuie sa explic?
Si aici nu e o ´taraba de balci sau mahala unde pot aparea insulte sau atacuri sub centura...deci sa ai nevoie sa te ascunzi...
E o chestiune de COMUNICARE si e placut sa-l cunosti pe cel caruia ii strangi mana, chiar si intr-un match amical de box, si sa-ti iei raspunderea pentru ce faci..si daca faci bine..sa-ti fie purtat numele prin continut.

In ceea ce priveste JENA destul de acceptabila de fapt si de inteles..nu vrei sa te faci de bafta prin intrebari idioate...sau afirmatii aiurea...si mai bine taci...
Idiot nu este cel ce nu stie, ci cel ce NU INTREABA...

Si greselile in textele personal comise pot fi oricum corectate..nu exista limita de timp...

Eu in principiu NU le prea modific..corectez DUPA si recunosc greseala...nu mi-e rusine..aici invat DIN MERS, adun material, apar ipoteze..e LABORATOR...fara experiment si friptul degetelor n-are nici-un farmec.
NUMAI PROSTIA E ETERNA si IMUABILA...(banuiesc, nu postulez)

Georg Schoenpflug von Gambsenberg

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2